Hakkımızda

Bazı işler profesyonellik ister.. Modern tesisimiz, dogal katkısız hijyen koşullarına uygun, sağlığa yararlı ve standart kalitede ürünler üreterek bunları tüketicilerine lezzetli bir şekilde sunmayı ilke edinmiştir.

Firmamızın temelleri 1976 yılında Mehmet Gezici tarafından kendi satacağı sut urunlerini hazırlamak için 300m² alan üzerinde izmir ödemiş ilçesine bağlı Hamamköy'de atılmış olup, ilerleyen yıllarda gelen taleplerin artması ve işletmenin bulunduğu bölgeye ulaşımın zor olmasından dolayı 1993 yılında Aydın il'i Köşk ilçesinde yeni bir tesis kurulmuş, Mega Süt ve Tarım Urunleri Sanayi Ticaret A.Ş. olarak üretime başlamıştır.

O yillarda şirketimiz aylık 50 ton süt toplayarak beyaz peynir imalatında bulunmaktaydı. İlerleyen yıllarda hedeflerimiz doğrultusunda işletmemizi buyuttuk ve aylık süt miktarımızı 300 ton'a çıkarttik. Urettiğimiz beyaz peynirdeki kalite ve marka haline gelmemiz dolayısıyla 2000 yılında imalathanemizi daha da genişlettik.

O yıllarda aylık 600-700 ton arasında süt işlenmekteydi. 2006 yılında günümüz şartlarına uymak için Aydın Organize Sanayi Bölgesinden arsa satın alarak daha modern bir yapıya sahip olmak ve ürün çeşitlerimizi artırmak amacıyla fabrikamızı kurduk.

2007 yılında daha modern ve son teknoloji ile donatılmış fabrikamız faaliyete girdi. Daha profesyonel bir yapıda deneyimli kadromuz ile şirketimizde farklı ürün çeşitlerini uretmeye ve aylık 2000 ton süt işlemeye başladık.

Günümüze gelindiğinide daha geniş bir ürün yelpazesi bulunan firmamız her geçen gün kendini yenileyerek daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarına devam etmektedir. Hedefimiz ise aylik süt işlemek ve bu bölgedeki istihdamı artırmaktır.

Iso 9001 kalite yönetimi ve ISO 22000 gıda güvenliği belgelerimizle kendi labaratuvarımızda gıda mühendislerimiz ile kalite ve hijyenden ödün vermeden 365 gün aynı kalitede ürün üretmekteyiz. Küçük bir mandıradan sektorun öncü markası haline gelen Mega Süt Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret AŞ. artan bir tutku ve sorumluluk bilinciyle sağlık ve mutluluğunuz için çalışmaya devam edecektir.

Mutlulukla gülümseyen yüzler, Sağlıklı çarpan kalpler, Sevgiyle büyüyen nesiller için MEGA SÜT!

Brand1
Brand2
Brand3
Brand4
Brand5
Brand6